Prepojenie bluetooth reproduktorov

Ako pripojiť viac Bluetooth reproduktorov a slúchadiel k jednému telefónu

Ako môžete pripojiť viac ako jednu sadu slúchadiel alebo reproduktorov Bluetooth k rovnakému telefónu alebo iPhone s Androidom? Zariadenia Bluetooth sú dnes štandardom, ale ak chcete získať efekt priestorového zvuku alebo zdieľať hudbu s niekým iným na rovnakom mieste, pomocou káblových systémov si musíte kúpiť lacný zvukový rozdeľovač. Ukázalo sa však, že existuje niekoľko spôsobov, ako môžete urobiť niečo podobné s pripojením Bluetooth.

Pripojenie viacerých reproduktorov alebo slúchadiel Bluetooth do veľkej miery závisí od vybavenia, ktoré máte, a natívnej verzie Bluetooth, ktorú podporujete vo svojom telefóne.


Napríklad Bluetooth v4.2 podporuje iba pripojenie jedného zariadenia na jedného do vzdialenosti 30 metrov. Bluetooth v5 na druhej strane rozširuje pripojenie až na 120 metrov a umožňuje spárovať až dve zariadenia naraz. Niektoré reproduktory od spoločnosti Bose majú svoje vlastné zvukové aplikácie, ktoré umožňujú spárovať dva reproduktory naraz. Nie všetky spoločnosti však poskytujú toto pohodlie.

Ako pripojiť dve slúchadlá a reproduktory Bluetooth k jednému telefónu

Väčšina telefónov dnes umožňuje funkcie duálneho zvuku (v systéme Android ) a zdieľania zvuku (v zariadeniach iPhone ), tj. Možnosti prehrávania zvuku z dvoch zariadení súčasne. Modely iPhone 8 a vyššie podporujú funkciu zdieľania zvuku, takže pokiaľ nemáte veľmi staré slúchadlo, je pravdepodobné, že váš telefón by to mal natívne ponúkať. Prvým krokom by bolo vyskúšať pripojenie slúchadiel a reproduktorov jeden po druhom k Bluetooth, keď ich spárujete prvýkrát. 

Podobne, ak máte model Samsung Galaxy S8 alebo novší, potom spoločnosť natívne ponúka možnosť Dual Audio, ktorá umožňuje používateľom spárovať viac reproduktorov a slúchadiel. Toto nastavenie nájdete v nastaveniach Bluetooth. Ostatní používatelia môžu túto metódu vyskúšať, ak majú po ruke správne vybavenie:

  1. Používatelia systému Android musia prejsť do ponuky Nastavenia Bluetooth a spárovať Bluetooth slúchadlá alebo reproduktory jeden po druhom.
  2. Po pripojení klepnite na trojbodkovú ikonu vpravo a kliknite na Rozšírené nastavenia. Prepnúť na , dual zvuku ‘ voľba, ak už nie je zapnutý. To by malo používateľom umožniť pripojenie k dvom zariadeniam naraz.
  3. Používatelia so systémom Android 10 a novším môžu získať prístup k svojim pripojeným zariadeniam Bluetooth kliknutím na položku Médiá na rýchlom paneli a výberom oboch spárovaných zariadení pre zvukový výstup.
  4. Používatelia zariadení iPhone musia ísť do Control Center . Klepnite na ikonu Airplay a vyberte spárované bezdrôtové slúchadlá alebo reproduktory pre súčasný výstup zvuku. Zrušením výberu niektorého zo slúchadiel alebo reproduktorov sa zastaví zdieľanie zvuku v konkrétnom zariadení.

Pridaj komentár

X