Assassin’s Creed Origins

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Samotný príbeh sa priamo orientuje skôr na osobnú pomstu, život bežného ľudu, ale aj postavenie medžaja. Je to parádny výlet Egyptom a jeho životom tesne pred začiatkom nášho letopočtu. Nechýba Kleopatra, Cezar a iné veľké osobnosti, ale autori nezabudli ani na predkov a ich tajomné odkazy. Ukážu začiatky assassinov, dozvieme sa, ako získali svoj legendárny nôž a nechýba ani prítomnosť, aj keď znovu len menej zastúpená. Prítomnosť k tomu bude mierne iná, na akú sme zvyknutí. Teraz už opustíme Abstergo a prevtelíme sa do novej postavy, mladej ženy Layly, ktorá pracuje v teréne v štýle Lary Croft a práve ona objavila pozostatky Bayeka. Stále to však bude len malý doplnok k hlavnému príbehu. Možno je až škoda, že to autori nerozviedli hlbšie.
Väčšinu času tak strávite v Egypte, ktorý budete postupne objavovať, prechádzať ním či už pešo, na koni, alebo ťave a s pomocou vášho verného sokola. Budete na ceste svojej pomsty, a zároveň ako medžaj pomáhať bežným ľuďom. Budete sa rozprávať s ľuďmi, získavať od nich informácie, vyrážať do boja, aby ste niekoho zachránili, porazili banditov, alebo získali strateného koňa, a celé to doplní aj pátranie, v ktorom si pozriete miesto činu a zistíte čo ďalej.  Toto všetko vás povedie k ľuďom, ktorí majú na svedomí smrť vášho syna. Bude to postupný strom členov starodávneho rádu. 
Znovu budú misie rozdelené na hlavné a vedľajšie ako v predchádzajúcich Assasinoch, kde nebude chýbať ani množstvo vedľajších aktivít. Teraz však pribudne jeden zásadný rozdiel, ktorý mení štýl hrania titulu. Hra totiž pridáva ešte hlbšie RPG prvky, popri skill strome dostáva levely postava, zbrane a aj nepriatelia. Čo sa tým mení, je hlavne postup misiami, tie totiž majú svoj určený level a náležite tomu rovnako skúsených nepriateľov.  Ak daný level nemáte, je dobré pospĺňať niekoľko vedľajších misii, aby ste si level zvýšili. Misie vás síce do boja pustia, ale ak bude rozdiel viac ako dvoch levelov medzi vami a nepriateľmi, budú príliš silní a budú vás len deprimovať a nervovať. 
Ruka v ruke s levelom postavy idú aj zbrane, ktoré rovnako postupne získavate stále lepšie. Vo výbave budete mať jeden alebo dva luky, dve ručné zbrane, štít. Stále budú kvalitnejšie a aj rozmanité. Zatiaľ čo luky majú viac-menej len niekoľko základných tvarov, ale ich sila sa bude zvyšovať, zbraní bude veľa, od mečov, cez rôzne mačety, zahnuté sekáče, obušky, kladivá, sekery, palice. Všetko postupne stále silnejšie, ale rôzne rýchle. Preto je dobré na rozmanitých nepriateľov vyberať a používať rôzne typy zbraní. Všetky majú aj svoje bonusové vlastnosti, ako je zvyšovanie adrenalínu alebo krvácanie nepriateľa. 

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *

gaming.sk

0 User(s) Online Join Server