Bayonetta 2

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Počas hrania navyše zbierate aj karty, ktoré vám odomykajú nové úrovne pre režim Tag Climax. Ten ponúka zväčša kratšie úrovne pre dvojicu hráčov online, kde hráte v kooperácii, aby ste porazili hordy démonov. Režim je naozaj typický skôr kratšími akčnými dávkami, ale lepšie preverí vaše znalosti a pochopenie súbojového systému a ponúka ďalšie hodiny hrania navyše. Ak nemáte spoluhráčov online, môžete sa do boja postiť po boku umelej inteligencie. Je však obrovská škoda, že kým na Wii U tento režim podporoval lokálnu kooperáciu na jednej konzole, tu sme sa jej nedočkali. Tam to malo tú správnu šťavu.
Zmien sa hra dočkala aj v oblasti technickej stránky. Stále vyzerá dobre, za čo vďačí najmä nadčasovému art štýlu, no mohlo to byť aj lepšie a zdá sa, že je to len port. V oboch režimoch hra totiž beží v 720p rozlíšení, aj keď by možno zvládla v TV režime viac. Vylepšený je však beh hry, ktorá sa teraz dobre drží aj v najnáročnejších scénach a zdá sa, že autori vylepšili filtrovanie textúr, no to je tak všetko. Ešte lepšie je na tom zvuk. Či už je to perfektný dabing, kde vás úplne očaruje herečka Hellena Taylor, ktorej ako Bayonette hltáte každé jedno slovo. Ani ostatní herci sa nemajú za čo hanbiť a skvele sedí aj hudba, ktorá hre dodáva šťavu. Čerešničkou na torte je nová „mesačná“ skladba Moon River, ktorú tu nájdete v modernom prevedení šitom na mieru hry, no tiež v tom pôvodnom, ktorým sa s vami hra rozlúči tradičným tancom.
Bayonetta 2 je úžasná akčná hra s hromadou obsahu a obrovskou pridanou hodnotou, ktorú ďalej poskytujú napríklad skladby, artworky a ďalšie materiály, ktoré v nej zbierate. Autori kvalitnú jednotku vylepšili po každej stránke, rozšírili príbeh a hlavne zachovali parádnu dynamickú akciu, ktorá stále vyráža dych. Jednoducho si tu zamilujete všetko, od postavy, cez svet, hrateľnosť, až po hudbu a štýl, aký môžu konkurenčné sekačky len závidieť. Novinkou je dotykové ovládanie, ktoré funguje a hra sa ním dá hrať, no pripravíte sa tak o radosť z presnosti svojich útokov a každého dokonale plánovaného komba. Možno niekomu bude prekážať, že to je príliš frenetické, no to k hre patrí tak, ako napríklad ku God of War patrí krvavosť. Zamrzí fakt, že aj napriek miernemu technickému zlepšeniu budete mať pocit, že by to šlo aj lepšie. A hlavne prekáža absencia lokálnej kooperácie v Tag Climax režime, ktorá na Wii U bola. Ak niekedy bude doplnená, pripočítajte si polovicu bodu navyše. Takto si ale myslím, že funkcie sa majú pridávať a nie odoberať.

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *