spamové e-maily v Gmaile

Blokujte spamové e-maily v Gmaile pomocou týchto jednoduchých trikov

Každý deň otváram Gmail a odstraňujem všetok spam, ktorý dostávam z náhodných identifikátorov, ako aj bulletiny a propagačné e-maily od značiek, na odber ktorých som sa nikdy neprihlásil. Môže to byť zdĺhavý proces, pretože tok spamu je nekonečný. Moja doručená pošta je často preplnená spamovými e-mailami a moje dôležité e-maily sa v tomto neporiadku strácajú. Ak riešite aj nevyžiadané e-maily v Gmaile , tu je niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu vyčistiť priečinok doručenej pošty a udržať ju bez spamu.


Hromadné nahlásenie a odhlásenie zo spamu

  1. Prihláste sa do Gmailu a vyberte všetky spamové e-maily, z ktorých sa chcete odhlásiť (uistite sa, že ste nevybrali žiadne dôležité ID e-mailu).
  2. Kliknite na ikonu i v hornej časti a zobrazia sa vám možnosti „Nahlásiť spam“ alebo „Nahlásiť spam a zrušiť odber“.
  3. Prejdite si zoznam uvedených ID a ak tu nie je zobrazené nič dôležité, vyberte možnosť Nahlásiť spam a zrušiť odber .
  4. Teraz prestanete dostávať e-maily z týchto účtov.

Vytvorte filtre na detekciu nevyžiadanej pošty

  1. Otvorte Gmail, kliknite na vyhľadávacie pole v hornej časti a napíšte unsubscribe , aby ste zobrazili všetky propagačné e-maily.
  2. Vyberte všetky tieto spamové e-maily, ale uistite sa, že ste ich raz skontrolovali, či v nich nie je bulletin alebo e-mail, ktorý skutočne používate.
  3. Kliknite na tri bodky v hornej časti a vyberte možnosť Filtrovať správy, ako sú tieto .
  4. Teraz kliknite na možnosť vytvoriť filter a vyberte, čo chcete s týmito e-mailami urobiť. Ak chcete, aby sa tieto e-maily automaticky odstránili, môžete kliknúť na možnosť Vytvoriť filter a vybrať možnosť Odstrániť .
  5. V dolnej časti sa zobrazí kontextové okno s upozornením, že bol vytvorený filter. Okrem odstránenia si môžete zvoliť aj filtrovanie takýchto e-mailov pomocou štítkov alebo ich označení ako prečítaných.

Použite dočasné ID e-mailu

Keď zdieľate svoje primárne Gmail ID na náhodných webových stránkach, vaše ID sa zdieľa s niekoľkými tretími stranami a riskujete, že budete dostávať spamové e-maily. Niekedy môžu nevyžiadané e-maily vyzerať ako legitímne a môžete kliknúť na phishingové odkazy, ktoré môžu predstavovať riziko pre vaše osobné informácie.

Namiesto používania primárneho Gmail ID na všetkých webových stránkach môžete zdieľať dočasné.

Pridaj komentár

X