cyberpunk_milion_hracov

Cyberpunk 2077 priťahuje jeden milión hráčov denne, tvrdí CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 v súčasnosti priťahuje viac ako milión hráčov denne. Vývojár CD Projekt Red v tweete potvrdil, že „každý deň tohto týždňa“ zaznamenalo Night City obrovský nárast návštevnosti od vracajúcich sa aj nových hráčov. Číslo jedného milióna, samozrejme, zhromažďuje údaje na konzolách aj PC, pričom Steam v stredu zasiahol 86 130 súbežných hráčov, podľa nepridruženej databázy SteamDB. Po svojom katastrofálnom spustení zaznamenal Cyberpunk 2077 oživenie – niektoré z nich možno čiastočne pripísať vydaniu anime Cyberpunk Edgerunners Netflix.

Zatiaľ čo väčšina adaptácií videohier na obrazovku je synonymom pre zlé hodnotenia, zdá sa, že najnovšie Cyberpunk Edgerunners Netflix prelomili stereotyp, chválené kritickým ohlasom. 10-dielna séria, vydaná 13. septembra, spôsobila pozitívnu účasť na Cyberpunk 2077 na PC ( Steam ), ako už bolo uvedené . Avšak konečný počet, ktorý spája čísla zozbierané zo systémov PlayStation a Xbox , spolu s obchodom Epic Games Store a vlastným GOG od CD Projekt Red.platformách, nebola odhalená. A aj keď stále neexistujú presné podrobnosti, je dobré vidieť, že úsilie vývojárov po uvedení sa vyplatilo.



Bolo by to už druhýkrát, čo poľskí vývojári dokázali zvýšiť predaj hier tým, že využili adaptácie Netflixu. Predtým štúdio zaznamenalo podobné výsledky so Zaklínačom 3: Divoký hon . Keď klesla druhá sezóna živej akčnej série pod vedením Henryho Cavilla, mnohí hráči sa vrátili späť do fantasy ríše.

Cyberpunk 2077 bol na Steame celkovo najpredávanejším titulom číslo 1 minulý týždeň, čo je obrovský úspech vzhľadom na zabugovaný stav, v ktorom bol spustený. Hráči na PS4 utrpeli najhoršiu skúsenosť v deň spustenia, a to kvôli hrozne nízkym snímkovým frekvenciám, náhodným zamrznutiam a havaruje až do takej miery, že Sony musela zasahovať. Hra bola odstránená z platformy, kým CD Projekt Red neopravil problémy. Nakoniec sa to vrátilo v júni 2021 , ale s upozornením, že hru je najlepšie zažiť na PS4 Pro a PS5 .

 

Na ceste je ďalší obsah, pretože vývojári potvrdili prvé veľké DLC Cyberpunk 2077, Phantom Liberty , aj keď nebude dostupné na konzolách poslednej generácie. Rozšírenie, ohlásené začiatkom tohto mesiaca, vidí Keanu Reevesa , ktorý si zopakuje svoju rolu Johnnyho Silverhanda, keď prisaháme vernosť „Novým Spojeným štátom americkým“.

Na oslavu spustenia anime predstavil CD Projekt Red niekoľko in-game Cyberpunk Edgerunners s tematikou, vrátane brokovnice a legendárnej bundy. Aktualizácia s názvom Patch 1.6 pridala tri nové koncerty – Concrete Cage Trap, Desperate Measures a Nasty Hangover. Na všetkých platformách bola povolená aj krížová progresia, čo vám umožnilo spustiť uložené súbory na PC na konzolách (alebo naopak) a pokračovať tam, kde ste prestali.

Cyberpunk 2077 už vychádza na PS4, PS5, Xbox Series S/X , Xbox One a PC cez Steam, Epic Games Store a GOG.

Pridaj komentár

X