Gravel

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Ale dobre, hodíme to za hlavu, je to predsa len arkáda a gamepad môže chytiť do rúk každý a hrať. To podstatné však je, že nám často chýbal potrebný pocit z rýchlosti. Ale tešili sme sa na otvorené trate s aspoň troškou voľnosti. Nič také, buď jazdíte na checkpointy, alebo vás hra otočí a navedie na správny kurz, aby ste nebodaj nechodili niekam, kde sú len kulisy. Niekedy sú síce pasáže, kedy máte výbeh pomerne široký, dokonca sa trať vetví a vy môžete ísť naľavo alebo vpravo, no nemajte strach, je to len malá odbočka, o chvíľu sa znovu tlačíte všetci blatník pri blatníku. Je úplne jedno, či je to checkpoint race, vyraďovačka, alebo máte tu štart a tam cieľ. Z klasickej trasy nevybočíte, alternatívnych ciest, nie len pár vetvení, máte presne nula celá nula.
Vrcholom frustrujúceho besnenia je Smash Up. Nápad je dobrý: musíte prejsť cez zelené šípky na ukazovateľoch. Fajn, no nie? No nie a dáme to jedným dychom: ukazovatele sú pomerne malé, vždy ich je vedľa seba niekoľko, pričom väčšina býva červených (tie vás výrazne spomalia, takmer zastavia) a generujú sa pomaly a náhodne, až po prejdení aktuálneho, takže vidíte, ako sa točia v diaľke, je tma, aj napriek zapnutým svetlám prd vidíte a ono sa to zatočilo tak, že toto teda nie je vôbec ideálna trajektória a nemáte šancu to spraviť. A hentam za zákrutou je už nový so zelenou na vonkajšej strane, veď prečo nie, tak to dáte na štýl dôchodcu, na jednotke, pot sa z vás leje, na víťaza strácate desiatky sekúnd, poriadne tomu konečne vytnete a tu je hneď ďalšia zostava a zelená šípka je na úplne opačnom konci trate ako idete vy. To skrátka nevytočíte, míňate aj celú tabuľu, za čo vás hra pokarhá, reštartuje vozidlo pred ukazovateľ, čím prídete o drahocenné sekundy, no keďže ste v amoku, netrafíte ani tú zelenú šípku pred vami, ale zastaví vás červené x. Hádžete ovládač niekam preč a začínate usedavo plakať. Nám sa to, samozrejme, nestalo. Ale prísť na prvom mieste? Pche, to tiež ani raz. A bolo to jedným dychom.
Keby teda aspoň tá grafika za niečo stála, bolo by to za sedem, že sa na to dobre pozerá a je to arkáda, tak to predsa chytí každého. Len to, že niekto mal k dispozícii Unreal Engine 4, ešte neznamená zázrak na počkanie. Niežeby to bolo až také zlé, pozerať sa na to dá, ale je to skôr šedý priemer. Krajina ako taká je vytvorená bez výraznejších momentiek, špecifických miest, ktoré by sa vám vryli do pamäti a aj tie zaujímavejšie veľmi rýchlo vystrieda nevýrazná zlátanina. Občas sa ukážu bugy (ostatní jazdci zmiznú z mapy, hra vás diskvalifikuje nezávisle od vášho umiestnenia v cieli), občas fyzika zahapruje, ale to sa stáva. Technické spracovanie je rovnaké ako dizajn tratí – úplne nevýrazné. Bez štipky pohlcujúcej atmosféry. Textúry sú priemerné, efekty dažďa statické, sneh ako z čias prvej Voodoo a hoci sa blato a kadejaký bordel postupne lepí na auto, modely sú slabšie, ostatné efekty minimálne a aj tie stopy od kolies sú len textúrou bez vplyvu na jazdný model. Hudba je rocková, bez textov, úrovňou prekonáva aj Twinsky. Kto toto nahral, mal by si dovtedy trieskať gitaru o hlavu, až by sa z tohto predstavenia Cobain v hrobe obracal a potom kúpiť novú a postup opakovať.

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *