Meta umožňuje používanie súpravy Quest VR bez účtu na Facebooku

Materská spoločnosť Facebooku Meta Platforms zareagovala na obavy nemeckého kartelového úradu povolením používania jeho náhlavnej súpravy pre virtuálnu realitu bez účtu na Facebooku, uviedol úrad v stredu.

Kartelový úrad pozorne sleduje Meta od mája, keď vyhlásil, že má „mimoriadny význam pre hospodársku súťaž na trhoch“, čo je klasifikácia, ktorá dáva regulátorovi väčší priestor na obmedzenie trhovej sily digitálnych spoločností.

V stredajšom vyhlásení nemecký kartelový úrad uviedol, že Meta umožní používať zariadenie so samostatným účtom Meta, čím mu uvoľní cestu k začatiu predaja headsetu Quest 2 v Nemecku. To platí aj pre nový model Quest Pro , dodal.


Šéf kartelovej kancelárie Andreas Mundt poukázal na silnú pozíciu Meta v sociálnych médiách, ako aj na rastúci trh VR.

„Ak by používanie VR headsetov bolo možné len pre členov Facebooku alebo Instagramu , mohlo by to vážne ovplyvniť hospodársku súťaž v oboch oblastiach,“ povedal.

Napriek tomu, že náhlavná súprava bola sprístupnená ostatným prostredníctvom účtu Meta, nemecký regulátor uviedol, že bude pokračovať v monitorovaní návrhu používateľských volieb a problémov týkajúcich sa agregácie a spracovania používateľských údajov zo služieb Meta.

© Thomson Reuters 2022

Pridaj komentár

X