Najlepšie telefóny roku 2022

Najlepšie telefóny roku 2022: Od iPhone 14 Pro po Galaxy Z Flip 4

Tento rok sme videli uvedenie niekoľkých pozoruhodných smartfónov od známych výrobcov, od iPhone 14 Pro až po Samsung Galaxy S22 Ultra. Svoj debut mali aj jedinečné smartfóny ako Nothing Phone 1, zatiaľ čo skladacie telefóny ako Samsung Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4 zaznamenali vylepšenia oproti svojim predchodcom. Spoločnosti ako Xiaomi a Vivo tento rok uviedli na trh aj výkonné vlajkové smartfóny, ktoré zákazníkom poskytujú ešte viac možností na výber.

Napriek pretrvávajúcemu problému s dodávateľským reťazcom, ktorý ovplyvnil dostupnosť smartfónov, sme videli niekoľko nových mobilných telefónov od značiek ako Apple, Samsung, Vivo, Xiaomi, ako aj nového nováčika Nothing. Apple tento rok uviedol na trh sériu iPhone 14 a iPhone 14 Pro , ktorá konkuruje sérii Samsung Galaxy S22 a zostave Google Pixel 7 . Za zmienku tiež stojí, že tieto tri telefóny bežia na rôznych čipsetoch.

Sheldon hovorí, že Pixel 7 a Pixel 7 Pro sú skvelé telefóny so skvelým výkonom fotoaparátu a softvérom. Páčilo sa nám, že Pixel 7 ponúka lepšiu výdrž batérie ako Pixel 7 Pro, a to aj napriek menšej batérii a môže byť najlepším telefónom Pixel, aký si dnes môžete kúpiť.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sú dva z najlepších modelov iPhone, ktoré si dnes môžete kúpiť, ale myslíme si, že cena v Indii je príliš vysoká. Tento rok Apple pridal nové funkcie, ako je Dynamic Island a nový 48-megapixelový fotoaparát s novými možnosťami priblíženia. Sheldon tiež porovnal iPhone 14 Pro s Pixel 7 Pro, pričom porovnal výkon fotoaparátu týchto telefónov.

Spoločnosť Xiaomi tento rok uviedla na trh v Indii aj svoj vlajkový smartfón, Xiaomi 12 Pro . Špičkový telefón čínskeho výrobcu smartfónov v Indii je vybavený výkonným čipsetom Snapdragon, má nastavenie štyroch reproduktorov a podľa Sheldona predstavuje nový smer pre Xiaomi. Kvalita obrazu bola konzistentná, zatiaľ čo telefón mal minimalistický, tlmený dizajn a my sme ho hodnotili priaznivo.

OnePlus 10 Pro , ktorý bol uvedený na trh začiatkom roka, je jedným z najlepších telefónov, ktoré spoločnosť uviedla na trh v roku 2022. Roydon hovorí, že by mohol byť lepší ako OnePlus 10T , ktorý debutoval koncom tohto roka bez posúvača upozornenia. Okrem niekoľkých zvláštnych možností s fotoaparátom telefónu je to tiež zlepšenie oproti OnePlus 9 Pro , vlajkovej lodi spoločnosti z minulého roka, dodáva.

Ďalej diskutujeme o Samsung Galaxy Flip 4 , telefóne, ktorý prešiel z veľmi špecializovaného produktu na užitočnejší. Sheldon hovorí, že problémy s výdržou batérie a zahrievaním u jeho predchodcu, Galaxy Z Flip 3 , boli vyriešené a navyše je oveľa jednoduchšie používať ho pri hraní hier. Je to tiež najdostupnejší skladací telefón, aký si môžete kúpiť. Diskutujeme aj o tom, prečo Samsung Galaxy Z Fold 4 nebol súčasťou nášho zoznamu najlepších telefónov tohto roka.

Sheldon nedávno recenzoval Asus ROG Phone 6 , ktorý bol skutočne uvedený na trh v júli a začal sa predávať v Indii koncom novembra. Hovorí, že by ste si telefón mali kúpiť spolu s príslušenstvom a perifériami a pravdepodobne by ste ho používali ako sekundárny telefón, napríklad Nintendo Switch.

Nothing Phone 1 bol prvý telefón, ktorý uviedla na trh britská spoločnosť pod vedením Carla Peiho a slúchadlo má priehľadný zadný panel s LED diódami, ktoré sa rozsvietia, keď dostanete správu alebo keď vám zazvoní telefón. Aj keď Roydon hovorí, že zadné osvetlenie môže byť nezvyčajná funkcia, získate podporu bezdrôtového nabíjania a hodnotenie IP pre odolnosť voči prachu a vode na smartfóne strednej triedy.

Začiatkom roka spoločnosť Samsung uviedla na trh v Indii svoj vlajkový smartfón pre rok 2022, Samsung Galaxy S22 Ultra . Roydon hovorí, že predstavuje kompletný balík, telefón „urobte všetko“. Sheldon súhlasí a hovorí, že ide o nezmyselné zariadenie, ktoré konkuruje iPhone 14 Pro Max a navyše ponúka podporu S Pen. So softvérovým záväzkom spoločnosti Samsung Roydon hovorí, že ak by si mal vybrať jeden telefón z nášho zoznamu, pravdepodobne by to bol Galaxy S22 Ultra.

Mali by ste si kúpiť niektorý z týchto telefónov? Koniec roka je pre vás asi tým najhorším obdobím na kúpu nového smartfónu. Očakávame, že nové telefóny od Samsungu a OnePlus uvidíme vo februári alebo marci. Ceny smartfónov uvedených na trh v roku 2022 môžu po príchode týchto nových telefónov klesnúť, takže by sa možno oplatilo chvíľu ponechať svoj súčasný telefón.

Krátke recenzie telefónov

Pridaj komentár

X