Návod na aktiváciu hry pomocou aktivačného kľúča – STEAM KEY

1. Či už vám bol zaslaný aktivačný kľúč alebo aktivačný odkaz, v oboch prípadoch začnite tým, že si zadarmo stiahnete do počítača herný program STEAM a vytvoríte účet.

To možno na webovej stránke steampowered.com, kde kliknete na zelené tlačidloInstall Steam Now” alebo Nainstalovat službu STEAM.

V prípade záujmu, si môžete v pravom hornom rohu nastaviť preferovaný jazyk webovej stránky STEAM, k dispozícii je angličtina, čeština, maďarčina, nemčina a ďalšie jazyky.

2. Po spustení inštalačného klienta nasleduje klasický proces inštalovania, ako je potvrdenie začiatku inštalácie a odsúhlasení podmienok (odporúčame prečítať). Následne si vyberiete jazyk, kde môžete zvoliť aj češtinu.

Posledným krokom pred samotnou inštaláciou je už len voľba, do ktorej zložky Steam nainštalujete. To odporúčame nemeniť. Po dokončení tohto bežného procesu sa spustí samotná inštalácia, ktorá zaberie iba chvíľu.

3. Potom sa vám ponúkne spustenie programu, načo sa začnú sťahovať všetky aktualizácie potrebné preto, aby verzia, ktorú budete používať, bola čo najnovšia. Po dokončení tohto nevyhnutného procesu sa vám už otvorí okno s možnosťami „Registrácia nového účtu“ či „Prihlásenie“ na Váš existujúci profil.

4. V prípade registrácie vyplníte vaše údaje (názov účtu, heslo, email). Následne len potvrdíte (na emaili) registráciu, vyplníte odpoveď na bezpečnostnú otázku a kompletný proces sťahovania a vytvorenie nového účtu bude úspešne za vami.

Pozor, v prípade, že ste obdržali aktivačný odkaz (tzv. Gift Link), tak je nutné, po nainštalovaní a registrovaní v programe STEAM, postupovať podľa časti “2. Aktivácia hry pomocou aktivačného odkazu (Gift Link)”, ktorú nájdete nižšie v tomto návode.

1. Návod na aktiváciu hry pomocou aktivačného kľúča

(Ak ste obdržali aktivačný odkaz, tak prosím preskočte na bod 2.)

Ak už máte úspešne stiahnutý herný program STEAM v počítači a vytvorený vlastný účet (návod vyššie), prejdite k samotnej aktivácii hry pomocou aktivačného kľúča, ktorý sme vám zaslali na email.

1. Pre aktiváciu zakúpenej hry nabehnite na kolónku “Hry” v ľavom hornom menu alebo použite tlačítko v ľavom dolnom rohu + PŘIDAT HRU a v oboch prípadoch kliknite na “Aktivovať produkt v službe Steam …

3.jpg

2. Potvrdíte všeobecné podmienky, na čo sa vám zobrazí políčko pre zadanie kódu, do ktorého napíšete kombináciu zakúpeného kľúča. Nakoniec len tento kód potvrdíte a spustí sa inštalácia. Po jej dokončení sa budete môcť začať hrať.

3. V prípade, že sa inštalácia hry nespustí automaticky, alebo si ju chcete stiahnuť neskôr, či do viacerých počítačov, hru máte zálohovanú vo vašej Knižnici hier v STEAM účte – KNIHOVNA, odkiaľ si ju môžete kedykoľvek stiahnuť.

2. Návod na aktiváciu hry pomocou aktivačného odkazu – STEAM GIFT

Aktivačný odkaz je jednorázový a po kliknutí na aktivačnú odkaz sa spáruje s učtom STEAM, pod ktorým ste aktuálne prihlásený v internetovom prehliadači. Preto si prosím pred kliknutím na odkaz, skontrolujte, či ste prihlásený pod správnym účtom STEAM.

Pozor, nikdy neklikajte na tlačidlo Odmítnout dárek, nakoľko tak nenávratne odstránite zakúpenú licenciu na hru a to bez možnosti refundácie. V zmysle tohoto návodu na použitie je povinné vždy kliknúť na tlačidlo Přijmout dárek!


Postup aktivácie:

1. Je potrebné mať nainštalovaný program STEAM a byť v ňom prihlásený (návod nájdete hore, na začiatku článku).

2. Choďte na webovú stránku obchodu STEAM a prihláste sa do svojho účtu aj na webe.

store.steampowered.com/login

3. Následne otvorte aktivačný odkaz, ktorý sme vám zaslali v emaile tak, že naň kliknete, prípadne si odkaz prekopírujete do internetového prehliadača.

4. Nato sa vám zobrazí informácia o zakúpenej hre, kliknite teraz na Přijmout dárek a následne kliknite na Přidat do mé knihovny.

gift1.jpg

 
5. Teraz hru nájdete vo svojej knižnici hier, odkiaľ si ju môžete nainštalovať do svojho počítača, prípadne aj viacerých počítačov, a hrať sa.

 

Prajeme dokonalý herný i vizuálny zážitok!

 

 

Pridaj komentár