lg strec display

Odhalený „rozťahovací“ 12-palcový displej LG, ktorý možno rozšíriť až na 14 palcov

Aj keď si skladacie displeje na trhu smartfónov pomaly získavajú na popularite, postupne sa objavuje podobná technológia známa ako rozťahovacie displeje. LG Display predviedol nový 12-palcový panel, ktorý je možné roztiahnuť na 14-palcový displej. Podľa spoločnosti sa veľkosť displeja vráti na svoju 12-palcovú veľkosť, keď bude uvoľnená bez akéhokoľvek poškodenia. Tento druh ohybného a roztiahnuteľného displeja by sa dal použiť v odevoch a nábytku, pretože sa môže ľahko prispôsobiť zložitým tvarom a vďaka schopnosti roztiahnutia bude nosenie pohodlnejšie.

Spoločnosť LG Display v tlačovej správe uviedla, že predpokladá použitie „rozťahovateľného“ displeja v rôznych odvetviach vrátane „módy, nositeľnej techniky, mobility a hier“. Dokonca by si podľa spoločnosti mohla nájsť miesto aj v automobilovom a leteckom priemysle.

Pokiaľ ide o prototypové panely, zdá sa, že tento displej ponúka vysoko kvalitné špecifikácie. Pri 100 ppi má hustotu pixelov podobnú hustote 40-palcového 4K televízora. A podľa spoločnosti má plnofarebné možnosti RGB.

LG hovorí, že displej je postavený na špeciálnom silikónovom substráte, ktorý sa používa aj pre kontaktné šošovky. Obsahuje mikro-LED, ktoré sú namiesto priamych drôtov spojené pružinami v tvare S, takže sa môžu natiahnuť o 20 percent bez toho, aby sa zlomili.


Image:LG

Spoločnosť tvrdí, že jej roztiahnuteľný displej je výsledkom rozsiahleho národného projektu výskumu a vývoja, ktorý spoločnosť vybrala na vedenie juhokórejského ministerstva obchodu, priemyslu a energetiky (MOTIE) v roku 2020.

Podľa správy GSMArena spoločnosť s názvom Royole minulý rok predviedla roztiahnuteľný 2,7-palcový zobrazovací panel s rozlíšením 96 x 60 pixelov. V roku 2017 spoločnosť Samsung demonštrovala roztiahnuteľný displej, hoci ten bol väčšinou schopný prežiť deformáciu a nie natiahnuť sa na novú veľkosť.

Pridaj komentár

X