Playerunknown’s Battlegrounds

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Nová generácia multiplayeru
Čo vlastne hráči na PUBG vidia? Hlavne jednoduchosť a otvorenosť každému multiplayerovému hráčovi. Nie je to Call of Duty ani Battlefield, kde potrebujete ninja reflexy a stovky hodín hry. Je to iné. Battle Royale mód nerieši, či viete dať dole 10 nepriateľov za 10 sekúnd a behať po mape ako šialení, alebo či ste extra zruční, nie sú tu ani žiadne schopnosti, vylepšenia a levelovania. Je to pomalý taktický multiplayer, v ktorom si vychutnávate prechod prostredím, popritom zbierate zbrane a vybavujete sa, aby ste pri strete s nepriateľom boli pripravení. Je to síce časovo náročný mód, ale zároveň je to oddychovka s minimom stresu. Práve to je na tomto také zaujímavé. K tomu celé PUBG spracovaním vedie do drsnejšieho realistickejšieho štýlu a je tak iný ako arkádovo ladená konkurencia.
PUBG je síce svojim základom jednoduchý a relaxačný titul, ale zároveň si vyžaduje taktiku počas celého hrania. Na začiatku totiž výsadkové lietadlo naberie všetkých 100 hráčov a letí krížom cez územie mapy. Je na vás, kedy sa rozhodnete vyskočiť, či na začiatku, v strede alebo na konci mapy. Tu sú totiž dôležité dve veci: dostať sa k zbraniam skôr ako nepriatelia, a teda najlepšie je skočiť do časti prostredia, kde budete sám a možno  najlepšie neskočiť príliš na kraj mapy. Totiž po piatich minútach sa na mape zobrazí bojová zóna. Tam sa musíte vedieť rýchlo presunúť, čo môže byť problém, ak sa zóna objaví na druhom konci mapy. Hra má síce aj vozidlá, ale sú veľmi riedko rozmiestnené a často ich ťažko nájdete. Väčšinou sa musíte spoľahnúť na svoje nohy a pri veľkej vzdialenosti to nemusí stačiť.
Zmenšovanie bojového územia mapy je zároveň vec, ktorá robí Battle Royale tým, čím je. Pridáva do hry nutnosť pohybu a núti tak hráčov presunúť sa na stále menšie územie mapy. Zvyšok ostrova totiž postupne zahaľuje elektrické pole, v ktorom ak ostanete, pomaly vás zabíja. Územie sa postupne stále zmenšuje a elektrická zóna stále rozširuje. Tým sa stovka hráčov postupne dostáva na stále menšie územie, navzájom sa zabíja, až ostane približne desiatka posledných, ktorí sa stretnú na maličkom území. Aby to bolo trochu oživené, nad prostredím sa ešte objavuje bombardér, ktorý zbombarduje časť mapy. Tá je, našťastie, na mape vyznačená a viete, kam nemáte chodiť.
Do finálneho stretu na mape sa dá dostať rôznymi taktikami. Môžete si na začiatku zozbierať zbrane a následne sa len skrývať a pohybovať vtedy, keď nevyhnutne musíte, môžete skúsiť akčnú cestu a hľadať stále lepšie zbrane a prenasledovať každého nepriateľa, ktorého uvidíte. Alebo zoberiete auto a budete sa premávať prostredím, kde vás aj nepriatelia, ktorí vás uvidia, ťažko trafia. Prípadne ak vám budú stáť v ceste, môžete ich autom jednoducho prejsť. Každým spôsobom sa dá dostať medzi posledných hráčov, kedy často záleží na prostredí ktoré si vyberie ako posledné. Môže to byť otvorené pole, domy, alebo som zažil aj situáciu, kde to bol útes pri rieke. Každé prostredie si už vyžaduje vlastnú taktiku a aj zbrane. Každý zápas vám ponúkne iný zážitok. 
Jedna hra môže trvať okolo trištvrte hodiny, pričom môžete umrieť kedykoľvek, ale na druhej strane, keď umriete, môžete si rovno spustiť ďalšiu hru. Hráčov je dostatok a nikdy nebudete čakať na matchmaking. Vždy sa dostanete do lobby, kde si maximálne minútku počkáte, kým sa zozbierajú všetci hráči a ide sa do ďalšieho boja.

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *

gaming.sk

0 User(s) Online Join Server