Railway Empire

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Mikromanažmentu v hre veľa nie je. Hlavne v oblasti vlakov, ktoré sa starajú samy o seba a neviete im nastavovať presné typy vozňov, neviete presne určovať prevážané komodity, len môžete zaisťovať efektivitu, a to ako správnym stavaním tratí, tak sledovaním ziskovosti danej linky. Prípadne pridávaním zamestnancov na vlak. Každý vlak totiž môže mať štyroch zamestnancov starajúcich sa o chod vlaku, bezporuchovosť a bezpečnosť. Títo sa vám postupne hlásia do práce a vy ich môžete najímať. Zároveň s nimi vás však oslovujú aj novinári, ktorým môžete zaplatiť za článok a vedci, ktorí vám pridajú nové možnosti. Ale sú tu aj špióni, ktorí vedia ukradnúť technológie od konkurencie a sabotéri, ktorí môžu niečo konkurencii zničiť. 
V hre sa totiž postupne zoznámite aj s rivalmi. Konkurencia bude tiež stavať svoje trate, obsadzovať mestá, brať vám ľudí a predbiehať vás v aukciách o technológie alebo farmy. Vy naopak môžete kupovať akcie svojej konkurencie a priživovať sa na jej prípadnom úspechu. Keďže však AI nie je zdatná, viete konkurentov dobre postavenými traťami oberať o zisky, aj keď sa nedá povedať, že by sa s nimi súperilo do krvi. Hra je akoby nastavená na pohodvú náročnosť v ktorej viete všetci koexistovať. Dôležité však je predbehnúť ich v obsadzovaní miest. V jednom meste síce môžu byť dve stanice, ale tri už hra nedovolí. AI neoslní ani pri vlakoch a ťažko sa prejaví, ale vlaky by si mohli automaticky vyberať trate, ak je ich medzi mestami viac a jedna je zaplnená. Podobne neohúri ani stavba tratí, kde jednoduchým kliknutím hra nevytvorí najefektívnejšiu trať, skôr tú najhoršiu. Tu je to však aj dobre, keďže stavba je jediný mikromanažment, o ktorý je dobré sa postarať a viete sa tam pekne pohrať a ušetriť. Mosty a tunely totiž veľa stoja a je optimálne poradiť si bez nich. 
Dôležitým prvkom pri súťažení s konkurenciou je však vývoj a stále musíte ísť dopredu. Na to máte vývojový strom, v ktorom si získanými technologickými bodmi môžete odomkýnať ako nové lokomotívy, ktorých je cez 40, tak aj technológie, ako lepšie vozne, kvalitnejšie sedadlá, vyšší výkon. Vidíte, ako vývoj ide dopredu, aj keď sú tu etapy rozdelené na desiatky rokov a ak vyvíjate príliš rýchlo, na ďalší skok si budete musieť pár rokov počkať. 

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *