State of Decay 2

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

Samotná základňa pridáva do hry hlboké manažmentové a takmer Sims prvky. Musíte ju vďaka získaným zásobám rozširovať. Pristavovať a vylepšovať jednotlivé sekcie. Máte tu spálňu, kde dáte svojim ľuďom vytvoriť postele, dáte im vonku vytvoriť záhradku, v ktorej si budú pestovať jedlo a neskôr po upgrade aj lieky. Nechýba tu dielňa, jedáleň, sklady. Všetko sa dá vylepšovať a zo všetkého postupne viete získavať rôzne produkty. Napríklad si neskôr budete vyrábať granáty alebo samotné náboje. K tomu si môžete obsadiť aj ďalšie budovy v prostredí, ktoré vám budú produkovať zásoby, napríklad fastfood prinesie jedlo, alebo benzínka bude pridávať palivo. 
Na základni sa rovnako staráte aj o ľudí a ich potreby. Chorých uložíte do nemocničnej časti, zdravým sa zase postaráte o morálku kvalitným jedlom alebo aj Xbox konzolou, prípadne inými prvkami, ktoré si práve požiadajú. Z ich požiadaviek sa často vytvoria misie, ktoré vás od začiatku hry budú prevádzať svetom a približovať vám jednotlivé ohrozenia. Neskôr prejdú na dynamicky generované podľa vášho rozvoja. Budete sa tak kontaktovať s inými skupinami, pomáhať im, zbierať určite informácie z okolia, zbrane, hľadať infikovaných zombíkov, zachraňovať ľudí a podobne.
Nečakajte tu však žiaden hlbší príbeh. Nakoniec, hra je  sandboxovka, ktorá je založená na objavovaní a snahe prežiť. Môžete v nej stráviť aj desiatky hodín, presúvať sa medzi prostrediami a postupne ich objavovať. Buď sa budete presúvať s jedným vašim tímom, alebo si rozohráte novú hru na každej mape. Samozrejme, postupne celá tá snaha o prežitie môže začať byť repetitívna, ale to už bude záležať na vás, ako vám tento štýl hrateľnostne sadne. Možností objavovania, rozširovania a vylepšovania je tam viac ako dostatok.
Celé to môže oživiť kooperácia. Ktorá je veľkou novinkou v hre, ale zároveň je iná ako by ste možno chceli. Nie je to plne spoločná tímová hra ako v Sea of Thieves, ale je to skôr návšteva priateľa ako vo Far Cry 5. Teda do svojej hry môžete pozvať troch ďalších hráčov na návštevu. Nebudú s vami však rovnocenní, základňa nebude vás všetkých, ale len vaša a rovnako sa od vás nemôžu výraznejšie vzdialiť. Sú tu len na to, aby vám pomohli, za čo následne dostanú aj odmeny a aj infulence body, ktoré sa následne presunú do singleplayeru daného hráča. Čím dlhšie u vás zostanú, tým viac získajú. Je to taká jednoduchšia možnosť pridávania kooperácie, ktorá síce pridá zábavu s priateľmi a spoločné boje, ale chýba v tom hĺbka. V tomto survival štýle by sa priam pýtala spoločná perzistentná základňa, dedikovaný server a plné možnosti pre každého z hráčov.

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *

gaming.sk

0 User(s) Online Join Server