Coinbase

Veritaseum ┼żaluje Coinbase za 350 mili├│nov dol├írov za ├║dajn├ę poru┼íenie patentu pri prevode kryptoplatieb

Coinbase sa ocitla v pr├ívnych probl├ęmoch po tom, ─Źo softv├ęrov├í firma Veritaseum Capital zalo┼żen├í na blockchaine podala ┼żalobu na americk├Ż okresn├Ż s├║d v Delaware.┬áVeritaseum, ktor├ę tvrd├ş, ┼że Coinbase poru┼íila jeden zo svojich patentov, ┼żiadalo od┼íkodn├ę 350 mili├│nov dol├írov (pribli┼żne 2 850 mili├│nov rupi├ş).┬áPredmetn├Ż patent sa t├Żka ÔÇ×nov├Żch zariaden├ş, syst├ęmov a met├│d, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ z├║─Źastnen├Żm stran├ím presadzova┼ą dohody o prevode hodnoty s malou alebo ┼żiadnou vz├íjomnou d├┤verouÔÇť.┬áVeritaseum vo svojej ┼żalobe tvrdilo, ┼że Coinbase pou┼żila t├║to technol├│giu pre mnoh├ę zo svojich slu┼żieb blockchain infra┼ítrukt├║ry.

Veritaseum Capital najalo americk├║ pr├ívnick├║ firmu Brundidge & Stanger na s├║dny spor proti kryptoburze.┬áV podan├ş sa uv├ídza, ┼że┬áCoinbase┬áporu┼íila svoju technol├│giu prenosu kryptomeny pod─ża patentu USA ─Ź. 11 196 566, zn├ímeho aj ako ÔÇ×patent 566ÔÇť.

ÔÇ×─îinnosti odporcu poru┼íuj├║ce autorsk├ę pr├íva zah┼Ľ┼łaj├║, ale nie s├║ obmedzen├ę na jeho webov├║ str├ínku, mobiln├║ pe┼ła┼żenku Coinbase Android, mobiln├║ pe┼ła┼żenku iOS, jej Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API, Query and Transact, Participate, Delegate and Validator software, Coinbase Pay, Coinbase Wallet a Coinbase Operated Public Valid├ítori,ÔÇť┬áuv├ídza sa v ┼żalobe┬á.


Veritaseum tvrdilo, ┼że sa pok├║┼íalo oslovi┼ą Coinbase a upozornilo na toto ├║dajn├ę poru┼íenie patentu pred podan├şm ┼żaloby.

ÔÇ×Ob┼żalovan├Ż mal predch├ídzaj├║ce znalosti o patente ‘566, mal vedie┼ą, alebo bol aspo┼ł ├║myselne slep├Ż.┬áOb┼żalovan├Ż bol informovan├Ż o patente ‘566 aspo┼ł 3. j├║la 2022, ak nie sk├┤r od in├Żch zdrojov alebo str├ín,ÔÇť┬ácitoval CoinTelegraph┬ápr├ívnikov, ktor├ş sa zaoberali pr├şpadom.

Uveden├Ż patent udelil zakladate─ż Vertiaseum Reginald ‘Reggie’ Middleton ├Ürad pre patenty a ochrann├ę zn├ímky USA 7. decembra 2021.


Zatia─ż ─Źo Coinbase e┼íte nevydala vyhl├ísenie o v├Żvoji, Vertiaseum po┼żiadalo o s├║dny proces v pr├şpade poroty.

Coinbase sa v poslednom mesiaci ocitla vo viac ako jednom pr├şpade pred zv├Ż┼íen├Żm pr├ívnym doh─żadom.

Spolo─Źnos┼ą ─Źel├ş┬ávy┼íetrovaniu┬áamerickou komisiou pre cenn├ę papiere a burzy (SEC) v s├║vislosti s jej v├Żnosmi a st├ívkov├Żmi produktmi, pod─ża jej ┼ítvr┼ąro─Źn├ęho pod├ívania.┬áSEC sk├║ma v├Żnosy a st├ívkov├ę produkty kryptoburzy.

Cena akci├ş Coinbase klesla o 21 percent po tom, ─Źo SEC za─Źala vy┼íetrovanie na burze.

V auguste bola spolo─Źnos┼ą┬á┼żalovan├í┬áza ÔÇ×nespr├ívne a bezd├┤vodn├ęÔÇť blokovanie pou┼ż├şvate─żov z ich ├║─Źtov, najm├Ą po─Źas dn├ş kol├şsania trhu.

Pridaj komentár

X