World of Tanks

 Turnaje
  • Vytvorte si vlastný turnaj
  • - Turnaje o hodnotné ceny
  • - Turnaje o cash

No a aby toho nebolo málo, jednotlivé vozidlá sa líšia svojimi štatistikami: palebná sila, pancier, pohyblivosť, maskovanie, odhaľovanie. Práve maskovanie a odhaľovanie pridávajú zaujímavý aspekt hry na mačku a myš (aj keď myš je v tomto prípade nemecký 200-tonový MAUS, ktorý by z mačky spravil paštétu). Na minimape sa vám zobrazuje váš dohľad, ktorý tieto štatistiky ovplyvňujú. Hra berie do úvahy aj to, či máte nepriateľa v zornom uhle, alebo či sa skrývate v krovinách. V momente, keď tank odhalíte, spoluhráčom sa ukáže jeho ikona s typom vozidla a aktuálnym životom.
Áno, World of Tanks funguje na princípe životov. Ťažké tanky ich majú logicky viac, ale sú pomalšie a neohrabané. Na prvý pohľad sa zdá, že je to zastaralý herný princíp a napríklad taký War Thunder ide viac realistickejším smerom. Ale aj keď je World of Tanks v prvom rade tanková arkáda, aj tu musíte rátať s takými vecami, ako je hrúbka panciera, výber správnej munície, poloha tanku a hlavne mieriť na slabé miesta. Nepriateľovi tak môžete vyradiť napríklad nabíjača,čo mu výrazne predĺži čas nabitia ďalšej strely, poškodiť pásy a tank znehybniť, spôsobiť požiar, alebo prestreliť palivovú nádrž.
Každý tank si viete ďalej vylepšovať: vymeniť mu hlaveň iného kalibru, namontovať nový motor, lepšie pásy alebo protičrepinovú vložku vylepšujúcu pancier. Na výber je toho tak akurát a viete si tak prispôsobiť vozidlo vášmu hernému štýlu. Pomerne bohaté možnosti sú aj v úpravách vzhľadu – meníte si zvlášť kamufláž pre 3 typy prostredí (ovplyvňuje to celkové maskovanie vozidla), prípadne si na tank nalepíte vkusné nálepky. Škoda len, že chýba možnosť viac sa pohrať s príslušenstvom exteriéru. Rád by som obliekol Centuriona do maskovacej siete, alebo odmontoval nefunkčné guľomety z veží.
Samotná hrateľnosť je na pochopenie veľmi jednoduchá, ale rýchlo zistíte, že je založená hlavne na hráčovej šikovnosti. Hru som hral na novinárskom účte, so všetkými vyskúmanými a zakúpenými vozidlami a poriadnym balíkom kreditov na nákup vylepšení. Napriek tomu si ma hneď podali skúsení hráči, ktorí dokonale poznali mapu a taktiku boja. Tá mi, pravdu povediac, nie vždy veľmi sadla. Či už hráte so škatuľami prvej triedy, alebo beštiami desiatej (matchmaking vás napojí do hry s vozidlami vašej triedy), často sa dostanete do situácie, kde sa za jedným balvanom kryjú traja spoluhráči, za druhým zasa nepriatelia a každý len vykukuje a snaží sa dať tomu druhému po nose. Pôsobí to dosť komicky. Výhrady mám aj voči delostrelectvu. Hráči vás z pohľadu vtáčej perspektívy ostreľujú pokojne zo spawnu a vy ich nevidíte, pretože sú mimo vášho dohľadu. Tempo hry je skôr pomalšie, ale keď začne jedna strana získavať prevahu, väčšinou je do niekoľkých minút po všetkom.

Váš e-mail nikdy nebol uverejnený ani zdieľaný. Povinné polia sú označené *